site stats


  + عضو باشگاه ایرانگردی دیار آشنا شوید و از مزایای آن برخوردار شوید _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها  - عضو باشگاه ایرانگردی دیار آشنا شوید و از مزایای آن برخوردار شوید

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:شماره سوم و چهارم مجله ایرانگردی دیار آشنا منتشر شد

تاریخ انتشار:۹۴/۰۴/۱۶

شماره سوم و چهارم مجله ایرانگردی دیار آشنا منتشر شد

شماره سوم و چهارم مجله ایرانگردی دیار آشنا در یک مجلد امروز سه شنبه منتشر شد.

به گزارش جلال نیوز – دو شماره جدید این مجله  ایرانگردی که شامل شماره های ۳و۴ است،حاوی اخبار تحلیلی حوزه گردشگری، میراث فرهنگی، صنایع دستی، مقالات پژوهشی، دیدگاه ها، گفت و گو با دو تن از مسئولان، چالشهای زیست محیطی، به همراه معرفی جاذبه های گردشگری برخی نقاط ایران و آن سوی مرزها در ۷۶ صفحه منتشر و توزیع شد.

مسافرت پنج میلیون گردشگر خارجی به ایران، سرنوشت شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به کجا می انجامد؟ اصل ۴۴ راهکار نامناسب دولت قبل، بفرمایید باغ گیاه شناسی، خوابی که آلمان ها برای گردشگری ایران دیده اند، پخش جاذبه های گردشگری ایران از ۳۰ شبکه ماهواره ای بصورت زنده، سفر به ریگ جن، زواره میراث کهن، سفر اولین جهانگرد زن از جمله عناوین روی جلد این شماره از مجله ایرانگردی دیارآشناست.

در این شماره همچنین می خوانیم: سخن مدیر مسئول مجله با عنوان "ضرورت توجه به ظرفیت های ناشناخته گردشگری"، یادداشت سردبیر مجله با عنوان "مذاکرات هسته ای و چشم اندازهای گردشگری"، گفت و گو با مهندس کرم زاده معاون شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی در خصوص اقدامات و مسایل و مشکلات این شرکت، گفت و گو با دکتر جلیلی رئیس موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور در خصوص نقش و جایگاه باغ گیاه شناسی ملی ایران و برنامه بازدید مردم از این باغ، "اصفهان درگیر و دار دو راهی سنت و تجدد" نگاهی به چالش های متروی این شهر، "هشدار به مسئولان، خطر ثبت جهانی شوش" راجع به تخریب و تعرض به این بنای تاریخی، "هیس ...! اینجا نصف جهان است" که نگاهی به تخریب بافتهای تاریخی اصفهان در روز روشن و جلوی چشم مسئولان میراث فرهنگی دارد، بخش دوم مقاله حکایت منار و منارجنبان، "ایرانی بیندیشیم، جهانی فکر کنیم" به انگیزه برگزاری نخستین جشنواره سراسری صدای زواره، باز هم بحث داغ آشوراده در اظهار نظری دیگری از "بابک توتون چی"، درد سر شدن فاضلاب دو هتل بزرگ تهران، نگرانی از تهدید زیست محیطی دماوند، کویر فرصتی برای گردشگری، این شماره با موحد سریعی جوانی "چون کوه استوار و چون کویر بی انتها"، "یوش" روستایی برای همه فصول، "اشین" سرزمین مرموز در دل کویر، بابلسر، شهر مجسمه های شنی، دیدنی های نصف جهان در فهرست یونسکو، بزرگترین تابلوی سنگی کشور در تیمره، به همراه دهها مطالب خواندنی و جذاب دیگر.

در بخش جهانگردی این شماره همچنین قسمت پایانی خاطرات نخستین مسافران آسیایی قطب جنوب، سفر اولین زن جهانگرد به ایران، خوابی که آلمانها برای گردشگری ایران دیده اند، پخش جاذبه های گردشگری ایران از ۳۰ شبکه ماهواره ای به صورت زنده، خواهر خوانده های شهر اصفهان، گفت و گو با سفیر ویتنام در غرفه مجله دیار آشنا و گپی با جسیکا گردشگر سوئدی که به اصفهان سفر کرده بود، سهم ایران از گردشگران منطقه خاور میانه ۴۱.۴۵ درصد است، ابتکار یک شرکت هلندی " ساخت هتل تاشو و قابل حمل" از دیگر مطالب خواندی این شماره جدید مجله دیار آشناست.

در این شماره بخشی نیز از صفحات آن به معرفی اتحادیه فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی ایران و درج مقالات "صنایع دستی آن نیست که باید باشد"، "نمایش دنیای زیر آب های قشم" با معرفی دستان هنرمند یکی از کارآفرینان این دیار و "نگاهی اجمالی به هنرهای چوبی" اختصاص یافته است.

در بخش فرهنگی اجتماعی این شماره از مجله دیار آشنا  ضمن معرفی کوتاهی از زندگینامه مرحوم شهریار عدل باستانشناس شهیر ایرانی،درگذشت و فقدان این ایران شناس معاصر تسلیت گفته شده است، ماه رمضان کجاها بروسم بهتر است؟، واژه های جدید گردشگری، دعوت مجله دیار آشنا از ناشران کتاب برای معرفی رایگان تازه ترین کتب حوزه گردشگری، رعایت نکاتی برای سفر با نوزاد، آرامش یک سفر خوب و اطلاعیه مجله در خصوص انتشار رایگان خاطرات سفر راهنمایان گردشگری و دیگر علاقمندان به سیر و سفر از دیگر مطالب این بخش می باشد.

علاقمندان به نشریه ایرانگردی و گردشگری دیار آشنا به ویژه دست اندرکاران صنعت گردشگری می توانند این مجله را از امروز از دکه های مطبوعاتی تهران و اکثر مراکز استانها به قیمت چهل هزار ریال خریداری نمایند.

مجله ایرانگردی دیار آشنا بصورت رایگان در اختیار همکاران و نویسندگان قرار خواهد گرفت و با تخفیف جهت مشترکین ارسال خواهد شد.

اعضای باشگاه ایرانگردی دیار آشنا برای خرید و یا اشتراک مجله از ۵۰ درصد تخفیف برخوردار خواهند بود.

علاقمندان جهت دریافت شماره جدید این نشریه و شماره های قبل آن می توانند با دفتر مجله ایرانگردی دیار آشنا با شماره تلفن ۰۲۱۷۷۶۵۷۹۹۵ تماس حاصل نمایند.

مجله دیار آشنا، نشریه ای سراسریست که در زمینه گردشگری و ایرانگردی فعالیت دارد و هر دو ماه یکبار منتشر می شود، صاحب امتیاز و مدیر مسئول آن جواد جلالی است.

نویسندگان، گردآورندگان و همکاران این شماره از مجله:دکتر عادل جلیلی، مهندس امیر کرم زاده، مجید تولی- مرضیه جلالی- دکتر جلیلی- محسن جلالی- شبنم گلزار- شیرین مستغاثی- سمانه آقایی آبچوئیه- مهرداد جعفری- معصومه دیودار- علیرضا حاجی اشرفی- معصومه عزت زادگان- یونس موحد سریعی- حمیدرضا قاسمی نژاد- مژگان باقری- فرانگیز عامری- رضا صادقی فرد- هادی اسماعیل پور-سید رسول قریشی- عباس احمدی- نادیه نصرت پور- فرشاد جعفری، منیر عزیزی- مریم سفالگر، عارف مقامی، شهاب طلایی و همکاری سید محمد عبداللهی مدیرعامل اتحادیه فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی، روابط عمومی جامعه هتلداران ایران و روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۱۴۶۲۹۰۶