site stats

کلیک جهان گردش  + از مجله ایرانگردی دیار آشنا در هفتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان تقدیر شد _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها   -از مجله ایرانگردی دیار آشنا در هفتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان تقدیر شد

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:معاون گردشگری شورای عالی مناطق آزاد: گردشگری روستایی یکی از راههای ایجاد اشتغال در روستاهاست

تاریخ انتشار:۹۴/۰۶/۲۹

معاون گردشگری شورای عالی مناطق آزاد: گردشگری روستایی یکی از راههای ایجاد اشتغال در روستاهاست

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: گردشگری روستایی یکی از راههای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری گردشوران (jalalnews ) به نقل از ایرنا؛ حجت الاسلام محمدعلی زم شامگاه چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات روستاها در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند، گردشگری روستایی را یک شغل محوری خواند و گفت: آمار درخواست کنندگان سفر در کشور طبق نظرسنجی خیلی بالا است اما فاصله آن با سفرهای تحقق یافته در سال خیلی کم است.
وی گرانی سفر را یکی از دلایل عمده سفر نکردن مردم دانست و گفت: در صورتی که سفر به روستاها را ارزان کنیم و مانند مردم شمال که سالی با ۷۰ تا ۸۰ شب مسافر گرفتن مخارج زندگی خود را تامین می کنند، به نام کاشانه میهمان در روستاها راه اندازی و از این طریق روستاییان را از شهر به روستا برگردانیم.
حجت الاسلام زم ادامه داد: با یک نگاه ایجاد شغل بر اساس گردشگری، شغل آشپزی محلی، خیاطی، کفاشی، ماشین شویی، طبیعت گرایی و از همه مهمتر صنایع دستی روستایی احیاء می شود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد شمار جمعیت روستاهای زیر پوشش مناطق آزاد را ۵۵۰ روستا ذکر کرد و گفت: بنا به شعار دولت تدبیر و امید روستاهای زیر پوشش مناطق آزاد به عنوان پایلوت می توانند به الگویی برای اجرای طرح های گردشگری کشور در سطح کلان ملی باشند.
وی روستاییان را حافظ اموال عمومی دانست و گفت: در این راستا با ایجاد شغل و درآمد علاوه بر اینکه اموال عمومی حفظ می شود، بخشی از هزینه روستا از محل درآمد و خودگرانی و کمک های مردم تامین خواهد شد.
حجت الاسلام زم، توسعه روستایی را بر مدار ماندگاری و جمعیت افزایی خواستار شد و گفت: توسعه روستایی منوط بر این است که در روستا باید هزینه زندگی تامین شود و چون مشاغل کشاورزی و دامپروری نداریم باید شغل پایدار با استفاده از آموزشهای نرم افزارهای موجود تحقق یابد.
وی با بیان اینکه در بررسی انجام شده در ۳۵ سال گذشته آمار جمعیت روستایی کشور از ۴۴ درصد در سال ۵۷ به ۳۴ درصد در سال ۹۱ کاهش یافته است، افزود: در این مدت به رغم صرف هزینه زیاد و تامین زیر ساخت هایی چون آب و برق، جاده سازی و سایر امکانات جمعیت روستایی همچنان تمایل به مهاجرت به شهرها دارد.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید باید برای ایجاد شغل پایدار در مناطق روستایی تدابیری اتخاذ کند.


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۰۰۱۲۵۲۵