site stats

کلیک جهان گردش  + آموزش فنون خبرنگاری ویژه جوانان و نوجوانان علاقمند- تلفن 02177627068 _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها  - آموزش فنون خبرنگاری ویژه جوانان و نوجوانان علاقمند- تلفن ۰۲۱۷۷۶۲۷۰۶۸

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان: 25 روستای هدف گردشگری در کارگروه گردشگری استان مرکزی تصویب شد

تاریخ انتشار:۹۴/۰۷/۰۵

۲۵ روستای هدف گردشگری در کارگروه گردشگری استان مرکزی تصویب شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: ۲۵ روستای هدف گردشگری جهت توسعه اقامتگاه های بوم گردی ،ایجاد اشتغال و جذب حداکثری توریست های داخلی و خارجی تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری گردشوران ( jalalnews ) - سیدمحمد حسینی در کارگروه گردشگری استان مرکزی با اشاره به موضوع توسعه گردشگری روستایی در استان، با اشاره به اختصاص ۳۰ میلیارد ریال جهت تقویت مشاغل روستایی و ۳۰ میلیارد ریال جهت بهبود زیرساخت‌های روستاهای هدف گردشگری استان مرکزی اظهار داشت: توسعه گردشگری روستایی همواره یکی از موضوعات بسیار مهم و قابل فعالیت در حوزه گردشگری است چراکه روستاهای استان مرکزی با توجه به ظرفیتهای فراوانی که در خود دارند می‌توانند در این زمینه بسیار موثر واقع شوند.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که بتوانیم با توسعه گردشگری روستایی و تقویت زیرساخت‌های آن سبب ارتقاء بخشی به این حوزه شویم که به همین منظور بحث فرهنگ‌سازی و پذیرش گردشگر در روستاها نیز موضوعی است که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود و بتوانیم با استفاده از توانمندی و ظرفیت رسانه‌ها این مهم را در روستاها گسترش دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: در حال حاضر در سطح استان مرکزی ۲۵ روستا به عنوان روستای هدف گردشگری به صورت مصوب داریم که در جلسه امروز نیز لیست تعدادی دیگر از روستاهای استان از سوی فرمانداران و دهیاری‌ها پیشنهاد شده و به این لیست اضافه می‌شود.

حسینی ادامه داد: با توجه به روستاهای پیشنهادی مقرر می‌شود که تعداد ۱۰ روستای دیگر اضافه و تعداد آنها در مجموع به ۳۵ روستای هدف گردشگری در سطح استان مرکزی افزایش پیدا کند.

 وی با اشاره به روستاهای پیشنهادی خاطرنشان کرد: تعدادی از این روستاهای پیشنهادی ورسان، سیاوشان، گرکان، خیرآباد، فارسیجان، شهسواران، جلایر، دلارام، هستیجان، اسکان، فرنق، خورهه و آتش‌کوه هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: منطقه گردشگری پرندینه شهرستان زرندیه ۹ سال گذشته به دنبال مصوبه‌ای جزء مناطق نمونه گردشگری قرار گرفته  و به شخصی واگذار شده است.

حسینی افزود: میزان ۳۰۰ هکتار زمین به منظور فعالیت‌های گردشگری در نظر گرفته شده که از این میزان ۱۰۰ هکتار واگذار و ۲۰۰ هکتار هم به صورت فریز براساس تصمیات مقرر شده در آینده واگذار می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شواهد مشخص شد که در ۱۰۰ هکتار مشخص شده هیچ‌گونه فعالیتی صورت نگرفته که در این راستا پرونده در مراجع قضایی مطرح و آرایی نیز در این میان صادر شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به درخواست ابطال گفت: در جلسه امروز درخواست ابطال این منطقه نمونه گردشگری مطرح و مقرر شد که این مهم برای پیگیری به تهران ارسال شود.

حسینی ادامه داد: بحث دخالت‌های غیرمسئولانه در امور تاسیسات گردشگری از سوی اصناف و صنعت و معدن نیز از جمله مواردی است که در این جلسه مطرح شد و براساس قانون تمامی موارد مربوط به نرخ‌گذاری، نظارت برعهده حوزه گردشگری است و به قوانین نظام صنفی مرتبط نیست.


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۰۰۱۳۰۷۵