site stats

کلیک جهان گردش  + سال 94،"سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی" - مقام معظم رهبری _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها  - سال ۹۴،"سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی" - مقام معظم رهبری

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان: 70 روستای دارای ویژگیهای خاص گردشگری در کشور احیا می شوند

تاریخ انتشار:۹۴/۰۷/۲۹

 ۷۰ روستای دارای ویژگیهای خاص گردشگری در کشور احیا می شوند

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۷۰ روستای نمونه دارای ویژگی های خاص فرهنگی و تاریخی در کشور شناسایی شده که پس از تهیه و اجرای طرح های "بافت با ارزش" احیا می شوند.

به گزارش پایگاه خبری گردشوران ( jalalnews) – "علیرضا تابش" در آیین بهره برداری از مرحله نخست اجرای بافت باارزش روستای هدف گردشگری انجدان استان مرکزی افزود: در اجرای طرح های بافت با ارزش، قسمت های مختلف روستاهای نمونه از قبیل بدنه و کف مرمت می شود و نهرها و اماکن ویژه منطبق با محیط طبیعی و مصالح بوم آور به گونه ای بازسازی می شود که معرف جلوه های میراث فرهنگی و تاریخی به نسل های بعد و رونق گردشگری باشد.

وی بیان کرد: در این طرح به هر فرد روستایی که خانه اش را متناسب با الگوهای تعریف شده بافت با ارزش، بازسازی کند تا ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات اعطا می شود و کسانی که خانه های خود را در اختیار گردشگران بگذارند علاوه بر امتیاز اضافه بنا بین ۳۰ تا ۵۰ متر برای ساخت واحد استقرار گردشگران،۱۵۰ میلیون ریال دیگر نیز وام می گیرند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهارکرد: به منظور فراهم کردن بستر مشارکت خانه واده های کمتر برخوردار در این طرح، علاوه بر تسهیلات مذکور، از محل حساب ۱۰۰ امام نیز تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی اعطا می شود.

تابش گفت: جوانان روستایی نیز باید با دریافت مجوز از دستگاه های مربوط تشکل هایی مثل آژانس های گردشگری ایجاد کنند و با بهره گیری از سامانه های مجازی ضمن معرفی روستای خود ، جریان جذب گردشگر را تقویت کنند.

وی افزود: هر سال حجم زیادی از جمعیت در فصول مختلف سال به شمال و مشهد عزیمت می کنند و در خانه های مردم سکونت می کنند و حتی یک مورد مساله امنیتی و یا اخلاقی گزارش نشده است، اما این موضوع نافی تامین امنیت روستاهای دارای بافت با ارزش جهت توسعه گردشگری و ایجاد درآمدهای پایدار نیست.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: روستائیان با خوش اخلاقی و گرمی در پذیرایی مهمانان می توانند ضمن جذب گردشگران متعدد، دست ساخته های خود را نیز عرضه کنند و از این محل هم درآمد کسب کنند.

تابش گفت: دولت یازدهم عنایت ویژه ای به مناطق آسیب دیده و روستاهای محروم کشور داشته و میزان اعتبار تخصیصی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نسبت به سایر دستگاه ها بیشتر شده است.

وی ابرازامیدواری کرد: با اجرای طرح های بافت باارزش در روستاهای هدف، اقتصاد مقاومتی به درستی شکل می گیرد و روستائیان ضمن کسب درآمدهای پایدار می توانند با ایمنی و خاطر آسوده در روستاهای خود به زندگی ادامه دهند و روند مهاجرت به شهرها معکوس شود.

اقتصادی کردن گردشگری روستایی با ادامه اقدامات بنیاد مسکن میسر است

استاندار استان مرکزی نیز با ستودن فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و به خصوص اجرای طرح های بافت با ارزش در روستاهای هدف گردشگری به منظور اشتغالزایی و ایجاد درآمدهای پایدار برای روستائیان گفت: اقتصادی کردن گردشگری روستایی با ادامه اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی میسر است.

محمود زمانی قمی افزود: ایجاد درآمد در روستاها اصل اجتناب ناپذیر است و دولت یازدهم در این خصوص تاکید ویژه دارد و حرکت های زیربنایی را آغاز کرده است.

وی، تلاش مجموعه دولت و به ویژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جهت اشتغالزایی در روستاها را ستود و گفت: روستاهای انجدان و وفس در استان مرکزی در اجرای طرح های بافت با ارزش ، هدفگذاری شده اند و باید تکمیل این طرح ها با قوت دنبال شود.


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۰۰۱۲۶۳۴