site stats


  + مجله ایرانگردی دیار اشنا خبرنگار افتخاری جذب می کند _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها  - مجله ایرانگردی دیار اشنا خبرنگار افتخاری جذب می کند

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:لغو روادید با کشورها بدون تأمین زیرساخت‌های گردشگری تاثیری در رونق صنعت توریسم ندارد

تاریخ انتشار:۲۰/۱۰/۹۶

لغو روادید با کشورها بدون تأمین زیرساخت‌های گردشگری تاثیری در رونق صنعت توریسم ندارد

عضو هیئت رئیسه فراکسیون گردشگری مجلس با بیان اینکه لغو روادید آغازی برای اعتمادسازی بین‌المللی است و باعث توسعه صنعت توریسم می‌شود، بر ضرورت تأمین و بهبودزیرساخت‌های گردشگری در کشور تأکید کرد.

به گزارش نشریه الکترونیک جهان گردش – قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به احتمال لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه، گفت: کشورهای حاشیه دریای خزر ظرفیت بالایی در جذب گردشگر دارند و می‌توان با لغو روادید گروهی ایران و روسیه فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری ایران ایجاد کرد که در حوزه ارزآوری کمک بزرگی به اقتصاد کشور است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لغو روادید آغازی برای اعتمادسازی بین‌المللی است؛ علاوه برآن گردشگران خارجی می‌توانند با انتقال سینه به سینه تجربه‌های خود از سفر به ایران جهانیان را برای سفر به کشور ما ترغیب کنند؛ معرفی جاذبه‌های گردشگری و آثار تاریخی به کشور‌های دیگر از طریق گردشگر خارجی یکی از راه‌های توسعه گردشگری است که می‌تواند اقتصاد را بهبود بخشید.

وی با بیان اینکه لغو روادید گروهی با روسیه می‌تواند آغازی برای لغو روادید با کشورهای دیگر باشد، بیان کرد: اگر بتوان ورود و خروج گردشگر را تسهیل کرد می‌توان از این موقعیت‌ها برای احیا موقعیت‌های اقتصادی، ایجاد بازار جهانی برای صنایع دستی کشور و... استفاده کرد؛ این اقدامات در شکوفایی دیپلماسی کشور نیز موثر است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از زیرساخت‌های نامناسب گردشگری در کشور، تاکید کرد: متاسفانه با لغو روادید سفر ایرانیان به کشورهای دیگر بیشتر از ورود گردشگر از همان کشور است و این به دلیل نداشتن زیرساخت مناسب در کشور و مدیریت ناکارآمد است و باید اصلاح شود تا با لغو روادید گردشگر جذب شود.

احمدی در ادامه بیان کرد: اگر سفرهای داخلی ارزان باشد و زیرساخت‌های گردشگری مانند جاده‌های ایمن، مراکز اقامتی مناسب مهیا شود مردم ایران به جای سفر به خارج از کشور از جاذبه‌های داخلی استفاده می‌کنند در صورت تحقق این مهم لغو روادید تاثیری چندانی بر خروج مردم از کشور ندارد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام کشورهای دنیا برای جذب گردشگر با یگدیگر رقابت می‌کنند، گفت: یکی از ضروریات امروزی توانایی رقابت با کشورهای دیگر در جذب گردشگر است؛ ایران باتوجه به ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری می‌تواند یکی از ۱۰ کشور برتر جهان در جذب گردشگر باشد  و در نظر گرفتن برخی تسهیلات مانند لغو روادید در بهبود این امر موثر است./

 


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۱۴۶۳۴۸۱