site stats


  + خاطرات نخستین جهانگردان ایرانی را در دیار آشنا بخوانید _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها  - خاطرات نخستین جهانگردان ایرانی را در دیار آشنا بخوانید

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:در جستجوی آثار و محوطه های تاریخی مسیر آزاد راه کرمان - بندرعباس

تاریخ انتشار:۰۹/۱۱/۹۶

در جستجوی آثار و محوطه های تاریخی مسیر آزاد راه کرمان - بندرعباس

بررسی و شناسایی باستان شناسی مسیر آزادراه کرمان – بندر عباس (محدوده استان کرمان) با هدف شناسایی، مستند نگاری، مطالعه و حفاظت از آثار فرهنگی و محوطه های تاریخی واقع در این مسیر انجام می گیرد .

به گزارش نشریه الکترونیک جهان گردش به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، امیر حشمدار سرپرست هیأت باستان شناسی امروز «دوشنبه » با اعلام این خبر گفت :انجام مطالعات باستان شناسی پیش از اجرای پروژه های عمرانی امری ضروری برای حفاظت از میراث فرهنگی و آثار تاریخی امری ضروری و گامی اساسی در راستای رسیدن به توسعه پایدار است.
به گفته این باستان شناس ،  این مطالعات با هدف شناسایی، مطالعه و حفاظت از آثار و محوطه های تاریخی و فرهنگی و انجام برنامه ریزی های جامع به منظور حفظ میراث فرهنگی در کنار اجرای برنامه های عمرانی انجام می شود.
او افزود : پروژه آزادراه کرمان-بندرعباس به طول حدود ۳۶۰ کیلومتر در دو استان کرمان و هرمزگان اجرا می شود و شهر کرمان و نواحی داخلی استان را به سواحل خلیج فارس مرتبط می کند.

حشمدار با بیان اینکه حدود ۲۵۰ کیلومتر از مسیر این آزادراه در استان کرمان واقع شده است که از مرز این استان با استان هرمزگان در جنوب شهرستان ارزوئیه آغاز می شود تصریح کرد :این مسیر با عبور از ارتفاعات مرکزی استان در شهرستان های ارزوئیه، بافت، رابر، بردسیر و کرمان به غرب  شهر کرمان منتهی می شود.
به گفته وی ،  بررسی باستان شناسی در این مسیر با هدف شناسایی، مستند نگاری، مطالعه و حفاظت از آثار فرهنگی و محوطه های تاریخی واقع در مسیر آزادراه در محدوده ای به طول ۲۵۰ و عرض حدود ۲ کیلومتر انجام می شود.
این باستان شناس تأکید کرد :این بررسی  اطلاعات لازم را برای انجام مطالعات باستان شناسی و حفاظتی در آینده و برنامه ریزی  در زمینه اجرای پروژه آزادراه فراهم می کند و گام مهمی در راستای حفاظت و مطالعه محوطه های موجود در مسیر  است و می تواند قدمی در زمینه شناخت وضعیت فرهنگی منطقه و مطالعه مواد فرهنگی آن در دوره های مختلف باشد.
بررسی و شناسایی باستان شناسی مسیر آزادراه کرمان – بندر عباس (محدوده استان کرمان )با مجوز ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در حال انجام است .

http://telegram.me/jahanegardesh


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۱۴۶۲۸۵۶