site stats


  + سال 94،"سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی" - مقام معظم رهبری _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها  - سال ۹۴،"سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی" - مقام معظم رهبری

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:ضرورت آموزش رسانه و گردشگری

تاریخ انتشار:۰۵/۱۱/۹۶

ضرورت آموزش رسانه و گردشگری

جواد جلالی

جهان گردش- نقش مطبوعات و رسانه‌ها در تنویر افکار عمومی و حتی کاربردهای نوین آن در مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بر هیچ کس پوشیده نیست، بنابراین نهادینه کردن فرهنگ رسانه در جامعه می‌تواند در رشد و شکوفایی آن جامعه تاثیرگذار باشد. 

یکی از صنایعی که کمتر خود را به استفاده از توانمندی‌های مطبوعات و رسانه‌ها مجهز کرده، صنعت گردشگری است.

در این صنعت بسیاری از سرفصل‌های آموزشی خصوصا در سال‌های اخیر در آن مورد توجه قرارگرفته، اما در حوزه رسانه‌ها و مطبوعات و آموزش‌های مرتبط با این حوزه خیلی کار نشده است.

شاید یکی از دلایل این کم رغبتی کم‌رنگ بودن رابطه بین فعالان این صنعت به ویژه بخش‌های آموزش و پژوهشی با فعالان و کارشناسان حوزه رسانه و مطبوعات در مفهوم کلی آن علوم ارتباطات است.

در حالی‌که به یقین یکی از ضعف‌های صنعت گردشگری را می‌توان در بخش اطلاع رسانی و تبلیغات جستجو کرد.

ضعف کم آشنایی فعالان این بخش چه در بین واحدهای روابط عمومی مثلا هتل‌ها، شرکت‌های گردشگری، تورگردانان و راهنمایان گردشگری و غیره به وضوح قابل مشاهده است.

بر پایه این استدلال به اعتقاد بنده آموزش رسانه و گردشگری برای فعالان این بخش خصوصا افرادی که در حوزه ارتباطات و در تعامل با گردشگران داخلی و خصوصا توریست خارجی هستند، یک اقدام ضروری به نظر می‌رسد.

بنابراین مراکز آموزشی حوزه گردشگری، جهانگردی، هتلداری و غیره می‌بایست، این نیاز ضروری از جمله آموزش خبری، عکاسی، گزارش نویسی، مصاحبه و مستند نگاری تورهای گردشگری را در سرفصل برنامه‌های آموزشی خود قرار دهند.  نشریه دیارآشنا آمادگی خود را همکاری با مراکز آموزشی برای برگزاری دوره‌های مقدماتی آموزش خبری اعلام می‌کند.  / سرمقاله  نشریه شماره ۲۱ دیار آشنا


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۱۴۶۳۹۵۸